Prodavač

Stjecanje srednje stručne spreme (trogodišnji program)

Polaznici koji završe srednjoškolski program za zanimanje prodavač bit će osposobljeni za samostalno obavljanje poslova:

prodaje robe na veliko i malo,

sudjelovanje pri preuzimanju robe

kvantitativni i kvalitativni nadzor, sortiranje i uskladištavanje,

sudjelovanje u nabavi i izboru,  narudžbi i prijevozu robe,

vođenja financijske evidencije, blagajničkog obračuna, skladišne evidencije, kartoteka  robe, evidencija narudžbi i rokova te drugih poslova vezanih uz rad  prodavača.

Trgovinsko poslovanje

Poznavanje robe

Promocijske aktivnosti

Poslovanje prodavaonice i skladišta

Prodajni razgovor

Poslovni bonton

Psihologija prodaje

Higijena i ekologija
Nastavak obrazovanja

S obzirom da škola za prodavače traje tri godine, otežana je mogućnost upisivanja na više škole i fakultete, ali mogućnost doškolovanja za komercijaliste ili ekonomiste otvara mogućnost upisa na ekonomske i srodne fakultete.

Uspješni prodavači mogu napredovati na rukovodećim poslovima, npr. mjesto poslovođe, šefa prodaje ili nabave.
Sprema Završavanjem programa polaznici stječu srednju stručnu spremu – zanimanje: PRODAVAČ/ICA